Церква.net

Розділи

Рішення центральної влади про визнання за УГКЦ статусу «репресованої Церкви» буде відновленням історичної справедливості, вважають депутати Івано-Франківської міської ради

Рішення центральної влади про визнання за УГКЦ статусу «репресованої Церкви» буде відновленням історичної справедливості, вважають депутати Івано-Франківської міської ради

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК — З нагоди 20-ї річниці відновлення відкритого служіння Української Греко-Католицької Церкви Івано-Франківська міська рада звернулася до Президента України. У документі депутати міської ради закликали Віктора Ющенка «усвідомлюючи вагомий внесок Української Греко-Католицької Церкви у розвиток духовності української нації, видати Указ Президента України з наданням Українській Греко-Католицькій Церкві статусу “Репресованої Церкви”».

У зверненні зокрема наголошується, що «Українська Греко-Католицька Церква впродовж століть відстоювала і відстоює християнську віру та національні інтереси нашого народу».

«У цьому році Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) відзначатиме двадцятиріччя легалізації своєї діяльності на українських землях. В 1946 році за вказівкою Сталіна у Львові був проведений так званий «об’єднавчий» собор, який ухвалив рішення про приєднання УГКЦ до Православної Церкви Московського Патріархату. Одразу ж було заарештовано й репресовано 10 єпископів, 1400 священиків, 800 монахів і монахинь, що належали до УГКЦ. Відтак одна із традиційних українських християнських Церков стала “катакомбною”», — йдеться у зверненні.

Свою місійну діяльність, зазначають автори звернення, УГКЦ здійснювала нелегально, перебуваючи у підпіллі. Лише в час національного відродження, тобто в середині 80-х років минулого сторіччя, УКГЦ легалізувалася й впродовж останніх двадцяти років діє в Україні відкрито й публічно. Про це повідомляє офіційний сайт Івано-Франківська.

«У часи сталінської тиранії та радянського режиму УГКЦ зазнала тяжких репресій, їй завдано значних моральних та матеріальних втрат. УГКЦ втратила дуже велику кількість церков, монастирів, каплиць та іншого майна. Свідченням життєздатності УГКЦ стало масове повернення у її лоно вірних на межі 1980-1990-х років, а також факт проголошення блаженними двадцяти семи її членів – єпископів, клиру, чернецтва, мирян під час візиту Папи Римського Івана Павла ІІ в Україну у червні 2001 року», — додають автори документу. На їх думку, «ефективною реакцією на таке звернення УГКЦ буде прийняття відповідального, мудрого, епохального рішення центральної влади для відновлення історичної справедливості перед прийдешніми поколіннями Церкви і держави».

Довідка РІСУ:

Львівська міська рада на своєму засіданні 4 грудня 2008 року також прийняла рішення про визнання за УГКЦ статусу «репресованої Церкви». Згідно з ухвалою, Львівська міська рада звернеться до Президента України Віктора Ющенка та Верховної Ради з проханням ініціювати на загальнодержавному рівні «процес встановлення історичної справедливості щодо УГКЦ та визнання за нею «статусу репресованої».

«Дякуючи міській ініціативі, це перший крок, але він дуже важливий. Я сподіваюся, що цю ініціативу Львова підхоплять й інші міста, а згодом з’явиться відповідний закон», — наголосив постулятор Місії «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ» о. Роман Тереховський.

За словами Василя Косіва, заступника міського голови з гуманітарних питань, ухвала передбачає підтримку та допомогу у реабілітації УГКЦ, а також надання їй усіх можливих пільг у межах чинного законодавства.


• http://www.mvk.if.ua/news/4337Переглядів: 5233     Повідомити
Коментувати
Усі статті
Міжцерковні відносини
Новини спільнот
Паломництво
Політика
Церква і суспільство