Церква.net

Розділи

Київська Патріархія заявляє, що у ситуації з храмом св. Миколая не захоплювала чуже, а захищала своє

Київська Патріархія заявляє, що у ситуації з храмом св. Миколая не захоплювала чуже, а захищала своє

КИЇВ —Прес-конференція на тему «Події навколо храму святого Миколая: погляд Київського Патріархату» відбулася 26 лютого у Києві в приміщенні інформаційного агентства УНІАН. На прес-конференції представники УПЦ КП спростували звинувачення зі сторони УПЦ (МП) щодо захоплення УПЦ КП храму святого Миколая в Шевченківському районі столиці. Вони заявили про приналежність храму до УПЦ КП.

«Ми заявляємо, що чужого нам не потрібно, ми на чуже не претендуємо, але свого ми віддавати не будемо. Те, на що вірні нашої Церкви мають повне право, ми будемо відстоювати всіма законними методами», — наголосив єпископ Євстратій (Зоря), голова Інформаційно-видавничого управління Київської Патріархії.

В УПЦ КП, як зазначили на прес-конференції представники цієї Церкви, вважають, що в питанні храму св.Миколая задіяна певна корупційна схема, оскільки весь процес проходив приховано, без узгодження з громадою та самою Церквою. Крім того, тут звертають увагу на надзвичайно оперативну реакцію російських ЗМІ на події 22 лютого, які в цей же день повідомили про нібито захоплення українськими націоналістами храму УПЦ (МП) в Києві.

Єпископ Євстратій розповів, що 2001 року за ініціативи саме Київського Патріархату на розі вул. Нагорної та Смородинового узвозу в Шевченківському районі Києва вирішили створити меморіальний комплекс пам’яті жертв Чорнобильської трагедії, до якого мав увійти і храм св.Миколая. Місце майбутньої молитовної пам’ятки освятив Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет.

Через брак коштів на сьогодні вдалося звести лише курган жертвам Чорнобильської трагедії та капличку, де місцева православна громада проводить богослужіння. За весь час існування парафії св.Миколая, як наголосив єпископ Євстратій, районна влада ніяких претензій до неї, чи намірів щодо можливих реорганізацій, не висловлювала.

Однак 31 січня 2009 року в Київській Патріархії дізналися, що у вересні 2008 року до депутатів Шевченківської райради звернулися благодійний фонд Преподобномучениці Єлизавети Романової та громада «Ікони Божої матері — всіх скорботних радість» з пропозицією надати 5,4 млн. грн. благодійної допомоги на добудову храму та реконструкцію сусіднього дитячого садка. Депутати погодилися, і у грудні 2008 року сторони підписали відповідний договір.

За словами єпископа Євстратія, очолюють фонд і громаду двоє братів, один з яких є настоятелем храму св.Митрополита Михаїла, УПЦ (МП) при Жовтневій лікарні в столиці. Таким чином, підкреслив єпископ, своїм рішенням райрада фактично створила привід для міжконфесійного конфлікту, не врахувавши початкової приналежності храму.

Єпископ Євстратій також повідомив, що 21-22 лютого представники Московського Патріархату намагалися силою захопити храмом св.Миколая, а православна громада УПЦ КП — відстояти належну їм церкву. У конфлікт втрутилася міліція. На сьогодні приміщення храму зачинене та перебуває під охороною до остаточного вирішення питання.

Вихід з цієї ситуації, на думку єпископа Євстратія, — один: спрямувати благодійні кошти, якщо вони надійшли, на добудову храму св.Митрополита Михаїла при Жовтневій лікарні. А храм св.Миколая, як зазначив єпископ, депутати Шевченківської райради Києва повинні повернути громаді УПЦ КП.

До того ж, як інформує УНІАН, єпископ додав, що в цьому районі є дві діючі церкви Московського Патріархату — Свято-Макаріївська та Кирилівська, а от храму Київського Патріархату немає жодного.

Інформацію про захоплення у Києві представниками УНА-УНСО, Конгресу українських націоналістів та організації «Тризуб» ім. Степана Бандери недобудованого храму Миколи Чудотворця, що належить Українській Православній Церкві (Московського Патріархату), поширило 21 лютого видання Корреспондент.net.

За інформацією видання, представники УНА-УНСО, КУН і «Тризуба» практично безперешкодно увійшли до храму, в якому у цей момент нікого не було. При цьому учасники акції заявили, що не захоплюють храм Московського Патріархату, а повертають свій, оскільки, як вони стверджували, спочатку цей храм належав Київському Патріархату.

Про конфлікт навколо храму РІСУ уже інформувала. У повідомленні зокрема йшлося про те, що 20 лютого прес-служба УПЦ КП оприлюднила заяву щодо подій навколо храму святителя Миколая у Шевченківському районі м. Києва. У ній наголошується, що «через дії посадових осіб Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації та представників релігійної громади УПЦ (Московського Патріархату) ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» в столиці старанно роздмухується нове вогнище міжконфесійної напруги, яке загрожує перерости у жорстке протистояння. Причина – передача у розпорядження громади Московського Патріархату Шевченківською районною владою храму святителя Миколая на вул. Нагорній, який будувався, як храм Київського Патріархату». В УПЦ (МП) дії УПЦ КП називають провокаційними. Там не можуть збагнути, чому «храм, зведений місцевою владою та переданий релігійній громаді Української Православної Церкви», має належати УПЦ КП.

На РІСУ також вміщені позиції як УПЦ КП, так і УПЦ (МП) щодо ситуації храму св. Миколая.


• http://www.unian.net/ukr/news/news-302950.htmlПереглядів: 4830     Повідомити
Коментувати
Усі статті
Міжцерковні відносини
Новини спільнот
Паломництво
Політика
Церква і суспільство