Церква.net

Розділи

Церква допомагатиме заробітчанам, які змушені повертатися додому

Церква допомагатиме заробітчанам, які змушені повертатися додому

КИЇВ — Фінансова криза, що розгорнулася у світі, не має національних ознак. Вона боляче вдарила по всіх без винятку країнах, позначившись найперше на становищі людей праці. Важкі часи переживають і українці – як ті, хто працює на вітчизняних підприємствах, так і ті, хто свого часу подався в пошуках кращої долі за кордон. Для останніх усе більш актуальною залишається дилема: повертатися додому чи ні? Адже в Україні перед ними можуть постати нові проблеми. Чи не опиняться вони в ролі чужих серед своїх?

Ці та інші аспекти ймовірного повернення наших заробітчан на батьківщину обговорювалися 10 березня на засідання круглого столу, ініційованого фондом Open Ukraine та Українською Греко-Католицькою Церквою. До участі в дискусії були запрошені духовні пастирі багатьох українських церков, народні депутати, лідери громадських організацій, представники державних інституцій.

Як повідомляє УКРІНФОРМ, народний депутат України, засновник фонду Open Ukraine Арсеній Яценюк назвав трудову міграцію соціальною недугою, що має не тільки економічні, але й духовні аспекти. Тому важко переоцінити значення церкви, яка разом зі світською владою вирішує цю проблему.

"Ця соціальна недуга не є наслідком кризи. Криза тільки прискорила і посилила її. Так звана четверта хвиля української міграції, яка з 2000-го торкнулася півтора мільйона людей, не має регіональної складової - виїжджали як зі Сходу, так і з Заходу України", – сказав народний депутат.

За його словами, Європа відверто задекларувала, що частина трудових мігрантів покине її вже найближчим часом. "За даними Євростату, на 2009 рік планується скорочення робочих місць на 3,5 млн. Але оскільки економічна криза не сягнула свого дна, важко спрогнозувати, на скільки скоротяться робочі місця в Європі", - констатував А.Яценюк, зауваживши, що аналогічна ситуація спостерігається й у Росії.

При цьому він додав, що майже скрізь розпочато програми щодо повернення трудових мігрантів у країни їх походження. Що ж до нашої держави, то, на думку Арсенія Яценюка, є швидше позитивом, "що поки що процес масового повернення в Україну не розпочався". Це дає можливість нашому суспільству, зокрема, владі, церкві та громадськості краще підготуватися до того, щоб запропонувати таким людям фахові програми трудової, духовної та соціально-культурної адаптації.

За прогнозами директора Українського центру соціальних реформ Елли Лібанової, обвального повернення заробітчан в Україну найближчим часом не прогнозується. Поки що, за даними голів місцевих органів влади на заході України, спостерігається припинення повернення заробітчан додому. "З початком кризи вони зрозуміли, що тут буде важче, ніж там. Принаймні зараз багато не повернеться", - констатувала Е. Лібанова.

Що ж до масштабів трудової міграції українців, то, за її словами, кількість тих, хто працює за кордоном до року, сягає приблизно півтора мільйона осіб. А ось цифру тих, хто покинув межі нашої країни кілька років тому, "слід збільшити у п’ять разів".

На переконання Елли Лібанової, першими, найвірогідніше, повертатимуться будівельники з Росії, виключно через те, що туди згодом можна буде поїхати ще раз: "Чого не скажеш про можливість повернення до Італії – через складнощі з отриманням нової візи чи запрошення. Як не дивно, з Росії будуть повертатися ті, хто працює цілком легально. Бо роботодавець має менший зиск від їх праці, на відміну від праці нелегалів".

За словами експерта, нині безробіття ще не сягнуло свого максимуму. "Я очікую його в березні-квітні за умови, що ми будемо вибиратися з кризи. Але восени, ближче до кінця року, оскільки безробіття має сезонні коливання, знову буде пік", - сказала вона, зауваживши, що першими в зоні ризику опинилися східні регіони, будівельна галузь та промисловість. Потерпатиме також і сфера послуг, зокрема, готелі, перукарні, а ось найменше торкнеться криза бюджетної сфери, "бо навряд чи влада піде на те, щоб скорочувати вчителів або лікарів".

За словами директора Українського центру соціальних реформ, уряд кожної країни в умовах кризи намагатиметься витіснити зі свого ринку закордонну робочу силу. Тому безперечно, важливою функцією нашої держави мала б стати готовність прийняти своїх громадян не як чужинців. Тим часом, переконана Е.Лібанова, окрім церкви, нині ніхто краще не може виконати роль підтримки реемігрантів.

На думку єпископа Євстратія (Зорі) (Українська Православна Церква Київського Патріархату), Україні важливо використати потенціал тих, хто повертатиметься додому: "Це не пасивні, а активні люди, які не звикли чекати чогось від держави. Вони отримали досвід європейського життя, ефективної праці, самореалізації, і є силою, яка змінюватиме обличчя України, що дуже важливо для європейської інтеграції. Такий досвід і держава і громадські організації повинні використати на наше суспільне благо".

Про солідарність у співпраці різних інституцій у нашій країні говорили також Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Любомир, старший єпископ Християн Віри Євангельської в Україні Михайло Паночко, єпископ РКЦ в Україні Станіслав Широкорадюк та протодиякон УПЦ (Московського Патріархату) Іван Діденко, який вважає наявність 30 тисяч українських священнослужителів великим потенціалом для соціальної роботи, спрямованої на підтримку людей, що матимуть якісь проблеми після повернення з-за кордону.

Як зазначив головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх, за 10 років Ізраїль прийняв 1 млн емігрантів: "Бо держава була зацікавлена в тому, щоб вони їхали. Нам треба відповісти на запитання, чи зацікавлена в цьому Україна. Якщо так, то слід створити такі умови, аби було партнерство державних, громадських організацій та Церкви".

Найближчим часом Арсеній Яценюк має намір розробити та внести на розгляд парламенту новий законопроект, що зможе реально захистити українських заробітчан та стимулювати процес повернення їх на батьківщину. За його словами, у цьому документі слід зняти низку актуальних питань щодо подвійного оподаткування, пенсійного забезпечення, перетину українцями митного кордону та тимчасового ввезення на територію України транспортних засобів.

Він також повідомив, що Європа запропонувала нам модель мобільного партнерства, за допомогою якої найбільш кваліфікована робоча сила та інтелектуальна частина українського суспільства мала б можливість легко виїжджати до ЄС та інтегруватися там. "Я хотів би ініціювати зворотній процес, коли Українська держава пропонує і робить усе для того, аби ті висококваліфіковані люди, які виїхали з України, зокрема, й на навчання, могли легко повернутися, знайти своє місце тут та відчути всебічну державну підтримку", - сказав на завершення Арсеній Яценюк.(Світлина зі сайту Mignews)


• http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=789134 Переглядів: 16697     Повідомити
Коментувати  [ усі коментарі ]
Anonymous - 17:58 9.1.2021 reply | message
Which President served as a lieutenant colonel in the Spanish-American war? Who was the first Democrat elected after the Civil War? Who introduced Social Security? If you’re looking to learn more about the past Presidents who have led our country, you’re in the right place. Take a look at our full set of biographies. Then, quiz your friends. https://ClickLink.app/Presidents

Ronald Reagan, originally an American actor and politician, became the 40th President of the United States serving from 1981 to 1989. His term saw a restoration of prosperity at home, with the goal of achieving “peace through strength” abroad.

List of presidents of the United States
https://ClickLink.app/Presidents

Text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply. By using this site, you agree to the Terms of Use and Privacy Policy. ClickLink® is a registered trademark of the Hxas Foundation, Inc., a non-profit organization.
Anonymous - 12:13 28.11.2020 reply | message

[url=https://bonus-betting.ru/bukmekery/olimp/promokod-olimp-bk/]промокод олимп[/url] - промокод betmaster, винлайн бонус
Anonymous - 15:13 30.10.2020 reply | message

<a href=https://specsoyuz.ru/product/vyirashhivanie-veshenok/>Самостоятельное выращивание вешенки</a>
Anonymous - 12:53 7.10.2020 reply | message
XBOX приобрести в спортивные игы на другие различные тематики и получай подарки + https://plati.market/itm/bioshock-the-collection-us-xbox-live/2964469
Купить игры +на xbox +one ключи активации +https://plati.market/itm/tom-clancy-s-the-division-2-xbox-key-present/2997767
Купить игры +на xbox +one и получить накопительные скидки + https://plati.market/itm/mad-max-doroga-jarosti-xbox-one-key-rus-podarok/3002871
Anonymous - 03:28 6.10.2020 reply | message
Ваши деньги работают, даже когда вы спите.
Ссылка - http://www.google.com/url?q=%68%74%74%70%73%3A%2F%2F%68%64%72%65%64%74%75%62%65%33%2e%6d%6f%62%69%2F%62%74%73%6d%61%72%74%23%79%57%4a%72%4d%43%56%54%5a%50%47%42%62%45%7a%52%77&sa=D&sntz=1&usg=AFQjCNH_g_iFp1oyBl_5QtNFHmEsnm0xPg
Anonymous - 04:41 23.9.2020 reply | message
Только один клик может вырастить ваши деньги очень быстро.
Ссылка - http://www.google.com/url?q=%68%74%74%70%73%3A%2F%2F%68%64%72%65%64%74%75%62%65%33%2e%6d%6f%62%69%2F%62%74%73%6d%61%72%74%23%62%41%75%77%42%73%42%43%69%64%53%42%59%6c%4d%73%41&sa=D&sntz=1&usg=AFQjCNHzsbzr7CoHnJp1PKWxIiPB4XS9-w
Anonymous - 21:23 23.8.2020 reply | message
We cater to all your homosexual needs and make you rock hard in seconds. Categories: Gay Tags: Blowjob, Desi, Gay, Indian, Porn. The best free porn videos on internet, % free. https://filmsuper.info/recon-gay-fetish-profiles-is-a-free-social-app-5196.php Gay Male Tube * Twinks & Bears. By Lorenzo Jensen III, January 1st Comment; I had sex in public while homeless guys jerked off.
Anonymous - 07:59 7.5.2020 reply | message
<a href=https://accs-store.ru/>Дешево купить аккаунт</a> - безопасная сделка с низким процентом, магазин продажи аккаунтов
Anonymous - 16:49 19.3.2020 reply | message
<a href=http://sgpokras.ru/>покраска ярославль порошковая дешего не дорого купить купить</a>
Усі статті
Міжцерковні відносини
Новини спільнот
Паломництво
Політика
Церква і суспільство