Церква.net

Розділи

Синод УПЦ КП закликав Московський Патріархат припинити практику «повторного хрещення», яка застосовується в УПЦ (МП) щодо віруючих Київського Патріархату

Синод УПЦ КП закликав Московський Патріархат припинити практику «повторного хрещення», яка застосовується в УПЦ (МП) щодо віруючих Київського Патріархату

КИЇВ — Під головуванням Предстоятеля УПЦ КП 25 січня відбулося засідання синоду цієї Церкви. Члени Синоду, серед іншого, заслухали доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про практику «повторного хрещення», яка застосовується в Московському Патріархаті щодо віруючих Київського Патріархату. В УПЦ КП вважають таку практику «грубим порушенням Символу віри, догматів і канонів Православної Церкви».

Таке рішення, за повідомленням прес-служби УПЦ КП, прийняте на підставі Історико-канонічної декларації Архиєрейського Собору УПЦ Київського Патріархату, ухваленій 19 квітня 2007 р. на підставі Священного Писання, Символу віри, догматів і канонів Православної Церкви та її історичного досвіду.

В УПЦ КП нагадують, що Архиєрейський Собор закликав УПЦ (Московського Патріархату) припинити таке порушення, але цей заклик досі було проігноровано.

Члени Синоду прийняли рішення закликати Московський Патріархат припинити практику «повторного хрещення». З цього приводу Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звернеться від імені УПЦ КП з листами до Вселенського Патріарха Варфоломія, Московського Патріарха Кирила і митрополита УПЦ (МП) Володимира та до Предстоятелів Помісних Православних Церков.

Члени Синоду також ухвалили рішення провести у жовтні-листопаді 2009 року відзначення пам’ятної дати – 300 років з дня упокоєння святителя Димитрія (Туптала), митрополита Ростовського. Було прийнято також звернення до Президента України з проханням сприяти належному відзначенню 300-річчя з дня упокоєння цього святителя – українця, видатного церковного письменника і просвітителя.

Члени Синоду заслухали Митрополита Переяслав-Хмельницького Димитрія, ректора Київської Православної Богословської Академії про відзначення у вересні 2009 року 300-річчя з дня упокоєння гетьмана України Івана Мазепи, видатного державного будівничого, фундатора і мецената Української Православної Церкви.

Було прийнято рішення у храмах Київського Патріархату звершити поминальні богослужіння за спокій душі гетьмана Івана Мазепи. Прийнято рішення 22 вересня 2009 року у Київській Православній Богословській Академії провести наукову конференцію «Іван Мазепа – будівничий Української Православної Церкви» та підготувати науковий збірник, присвячений 300-річчю від дня смерті українського гетьмана.

Члени Синоду рекомендують викладачам і студентам духовних навчальних закладів подати до періодичних друкованих органів УПЦ КП, Інтернет-видань наукові розвідки, статті, присвячені меценатській і просвітительській діяльності гетьмана Івана Мазепи. На Синоді йшлося також про необхідність видати «Історичну записку з приводу анафеми на українського гетьмана Івана Мазепу» митрополита Димитрія (Рудюка), в якій висвітлюється незаконність і абсурдність прокляття Івана Мазепи з наказу Петра І та дається богословсько-історичний аналіз цій події.


• http://www.cerkva.info/2009/02/27/synod.htmlПереглядів: 4544     Повідомити
Коментувати
Усі статті
Міжцерковні відносини
Новини спільнот
Паломництво
Політика
Церква і суспільство