Церква.net

Розділи

Французький священик шукає в Україні і в Білорусі забуті могили жертв Голокосту

Французький священик шукає в Україні і в Білорусі забуті могили жертв Голокосту

ФРАНЦІЯ, УКРАЇНА — Католицький священик з Франції Патрік Дебуа вже сім років розшукує в Україні і в Білорусі забуті братські могили жертв Голокосту. Інтерв’ю з ним опублікувала німецька газета «Tageszeitung», повідомляє «Мир религий».

Незвичайне «хобі» французького священика пояснюється тим, що його дід як військовополонений опинився в німецькому концтаборі в Україні. І він бачив, що фашисти робили з євреями. В Україні, розповідає Патрік Дебуа, не було газових камер, тут проводилися розстріли, причому хаотичні. Зараз він прагне опитати якомога більше свідків, розуміючи, що через 7-8 років нікого з них в живих вже не залишиться. Історії, почуті ним, приголомшують, деякі з них, причому не найжахливіші, він опублікував в своїй книзі, присвяченій Голокосту.

Разом з перекладачкою він їздить селами і розпитує місцевих жителів. Йому допомагає його сан, він не судить і не звинувачує. Він не вислуховує сповіді і не відпускає гріхи, а записує покази свідків. Від розмов з ним відмовляються в основному ті, чиї родичі брали участь в розстрілах.

Ті ж, хто погоджується на бесіду, спочатку обмежуються якимись напівнатяками. Одна жінка якось сказала: «Було важко бігати по трупах». Розговоривши її, Дебуа довідався, що їй разом з іншими сільськими дівчатами довелося босими ногами трамбувати трупи в братській могилі, щоб їх туди більше увійшло.

Розстріли проводилися публічно. Фашисти завжди вимагали помічників з числа мирного населення, щоб копати могили, варити їжу... Замість оплати вони отримували одяг убитих. Той, що гірший. Хороший німці залишали собі.

Єврейських жінок не лише розстрілювали або використовували на примусових роботах, вони також служили секс-рабинями. У маленькому місті Буське Львівської області перед приходом Червоної армії були розстріляні 24 молоді жінки, всі вагітні. Дебуа перевіряє ще раз покази свідків. Фактами для нього є ті, які підтверджені трьома незалежними свідками. Священик вже опитав 880 осіб.


• http://www.religio.ru/arch/24Feb2009/news/18153.htmlПереглядів: 4260     Повідомити
Коментувати
Усі статті
Міжцерковні відносини
Новини спільнот
Паломництво
Політика
Церква і суспільство