Церква.net

Розділи

Члени Комітету з питань культури та духовності вважають, що чинний Закон «Про свободу совісті та релігійні організації» значно демократичніший, ніж запропоновані до нього зміни

Члени Комітету з питань культури та духовності вважають, що чинний Закон «Про свободу совісті та релігійні організації» значно демократичніший, ніж запропоновані до нього зміни

КИЇВ — Комітет з питань культури і духовності рекомендує парламенту відхилити законопроект про внесення змін до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо запобігання діяльності релігійних культів деструктивного типу та тоталітарних сект). Законопроектом (реєстрац. №2419) пропонується створити Державний реєстр релігійних організацій і запровадити їх реєстрацію та щорічну перереєстрацію статутів (положень) тих релігійних організацій, що існують в Україні менше 10 років, розширити підстави для ліквідації релігійних організацій за рішенням суду, а також встановити низку заборон і обмежень щодо їх діяльності. Під час обговорення члени Комітету висловили зауваження до законопроекту.

Як повідомляє Інформаційне управління ВР України, члени Комітету зазначили, що положення законопроекту не узгоджуються з Конституцією України, ратифікованими Україною міжнародними документами та положеннями чинного Закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Зокрема, відповідно до статті 22 Конституції України «при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». Натомість, законопроект містить положення, які спрямовані на звуження прав і свобод, наданих Конституцією України та чинним законом. Проектом пропонується запровадити низку заборон щодо діяльності релігійних організацій (орендувати та проводити будь-які заходи у приміщеннях навчальних закладів усіх форм власності; здійснювати культову діяльність за межами території того регіону, де зареєстровані їхні статути (положення).

Водночас Загальна декларація з прав людини, Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, Конституція України передбачаютьлише обмеження права на свободу світогляду і віросповідання в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я, моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.

Аналіз законопроекту, як зазначили парламентарі, свідчить про те, що чинний Закон «Про свободу совісті та релігійні організації» значно демократичніший, ніж запропоновані до нього зміни.

Крім того, на думку членів Комітету, сьогодні суттєвого оновлення (приведення у відповідність з Конституцією України, міжнародними нормативно-правовими актами) потребує весь Закон «Про свободу совісті та релігійні організації», а не його окремі положення.


• http://portal.rada.gov.ua/control/uk/publish/article/news_left?art_id=145018&cat_id=37486Переглядів: 3414     Повідомити
Коментувати
Усі статті
Міжцерковні відносини
Новини спільнот
Паломництво
Політика
Церква і суспільство