Церква.net

Розділи

«Наші дії — законні, правда на нашому боці», — громада УПЦ щодо переданого їй у користування Чорнобильського храму в Києві

«Наші дії — законні, правда на нашому боці», — громада УПЦ щодо переданого їй у користування Чорнобильського храму в Києві

КИЇВ — Ситуація довкола храму на Татарці, зведеного в пам’ять про постраждалих від Чорнобильської катастрофи й переданого громаді УПЦ (МП), загострилася останніми днями. В УПЦ (МП) є своя версія розгортання подій довкола спірного храму. Там вважають, що закон на їхньому боці, оскільки влада цій Церкві передала спірний храм в користування. В УПЦ (МП) радять представникам УПЦ КП «співіснувати мирно і не вдаватися до насилля».

Про причини протистояння «Православію в Україні» розповіли представники громади УПЦ – настоятель священик Сергій Тємнік та голова парафіяльної ради протоієрей Роман Барановський: «Ще 1999 року в Шевченківському районі Києва була зареєстрована громада УПЦ на честь ікони Божої Матері «Усіх скорботних радість». Віруючі звернулися до Шевченківської районної адміністрації з проханням виділити шмат землі в Бабиному Яру на місці, де 1941 року було розстріляно православних священиків. Шевченківська адміністрація дала згоду й громада почала готувати відповідні документи. Було підготовлено ескіз будівлі майбутньої каплиці, на рівні Шевченківського району відбулося узгодження будівництва, а сам проект було внесено до плану міста. Очікуючи на виділення землі, православні віруючі встановили в Бабиному Яру великий дерев’яний хрест та меморіальну дошку – в пам’ять про розстріляних там священнослужителів. Але рішення про зведення каплиці не було підтримане в Київраді – зокрема через те, що поруч знаходиться єврейський пам’ятник. У подальшому громада неодноразово зверталася до Шевченківської райадміністрації з проханням сприяти у вирішенні питання, та справа не рухалася з місця впродовж 6 років». Згодом, як стверджують в УПЦ (МП), Шевченківська райадміністрація звернулася до них із пропозицією сплатити благодійний внесок на будівництво в районі дитячого садка й користуватися храмом, зведеним за рахунок держави, перед тим закінчивши будівництво власним коштом. В УПЦ (МП) додають, що «влада попередила, що раніше на церкву претендувала громада Київського Патріархату, але згодом відмовилася через свою фінансову неспроможність добудувати будівлю та внести благодійний внесок».

«Наша громада, сплачуючи внесок та беручись за добудову святині, не очікувала, що подібне рішення викличе спротив з боку представників УПЦ КП, – зазначив отець Сергій. – Навпаки, ми сподівалися, що співіснування двох громад поруч – нашої та УПЦ КП, стане позитивним прикладом мирного співіснування в Україні двох релігійних організацій».

В УПЦ (МП) акцентують, що «не претендували на те, щоб знести каплицю Київського Патріархату».

Представники парафії «Всіх скорботних радість» УПЦ (МП) вважають свої дії законними і кажуть, що очікували мирного співіснування та порозуміння, оскільки спокійно співіснують поруч Києво-Печерська Лавра та Феодосіївський храм, що належить УПЦ КП.

В УПЦ (МП), за повідомленням Інтернет-видання «Православіє в Україні», зазначають, що на їхньому боці – закон і міліція, і свої права вони рішуче захищатимуть. Вони також звертаються до представників Київського Патріархату «з закликом співіснувати мирно, не вдаючись до насилля».


Позицію УПЦ КП з цього питання можна прочитати на сайті РІСУ за адресою:


• http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;27466/

• http://orthodoxy.org.ua/uk/tserkovni_hroniki/2009/02/23/22362.htmlПереглядів: 3726     Повідомити
Коментувати
Усі статті
Міжцерковні відносини
Новини спільнот
Паломництво
Політика
Церква і суспільство