Церква.net

Розділи

Львів’янам розкажуть про феномен постаті Патріарха Йосифа (Сліпого)

Львів’янам розкажуть про феномен постаті Патріарха Йосифа (Сліпого)

ЛЬВІВ — До 117 річниці від дня народження Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого у Львові відбудуться просвітницькі акції, щоб розкрити львів’янам феномен постаті великого українця та поборника української незалежності. Вже кілька років поспіль ЛКО «Молодий народний рух» вшановує пам’ять Патріарха різноманітними заходами, залучаючи до них молодіжні християнські організації, місцеві органи влади, семінарію Святого Духа, учнівську та студентську молодь Львівщини.

Місяць лютий, сімнадцятого числа якого виповнилася 117 — а річниця від дня народження українського духовного наставника, стали називати місяцем пам’яті Йосифа Сліпого. За повідомленням прес-служби Львівської міської ради, цього року серед заходів до 117 — ліття народження Патріарха відбудеться наукова конференція, організаторами якої є ЛОО «Українська Молодь —Христові». Готується до друку новий варіант буклету з життєвим та творчим шляхом Йосифа Сліпого. Триває робота над плакатами з зображенням наставника у молоді роки, які розміщуватимуть на бігбордах та сітілайтах. Підготовлено матеріали для вищих навчальних закладів та шкіл області для ознайомлення учнівської та студентської молоді з біографією великого українця й скеровано листи до влади, з проханням включити до освітньої програми вивчення феномену постаті Йосифа Сліпого.

Як повідомив голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк, постать Патріарха є своєрідним відображенням біографії української нації, її шляху, «хресної дороги» в боротьбі за незалежність.

«Йосиф Сліпий є відображенням ментального світу українців, його генетичного коду. Це голос нації, її символ. Його образ чистий, зрозумілий та близький кожному з нас, він дає наснагу до боротьби за вічні цінності нашого народу, в основі яких Бог та Україна», —прокоментував значення постаті Йосифа Сліпого студентський капелан Тарас Грем.

Як зазначив голова ЛКО «Молодий народний рух» Валерій Веремчук, головним лейтмотивом цьогорічних наочних матеріалів, які розповсюджуватимуть серед учнівства та студентства, є юний образ Йосифа Сліпого, його дороговкази та діяльність в молоді роки.

«Ми залучили різні структури до організації свята – від молодіжних громадських організацій, до вищих навчальних закладів та церков. Нам допомагають семінаристи Семінарії Святого Духа, які проводитимуть виховні заходи у школах, викладачі Українського католицького університету, які допомогли відібрати матеріал для наших буклетів. Маємо намір організувати показ на Державному телебаченні одного з відкритих уроків, присвячених Патріарху та запропонувати «12 каналу» підготувати програму за участю молодіжних лідерів та священнослужителів, щоб якнайкраще розглянути постать Йосифа Сліпого», — розповів Валерій Веремчук.

 

Біографічна довідка Патріарха Йосифа (Сліпого):

17 лютого 1892 р. — народився в с. Заздрість Теребовлянського повіту на Тернопільщині.
1911 р. — вступив до Львівської Греко-Католицької Духовної Семінарії.
30 вересня 1917 р. — отримав свячення з рук Митрополита Андрея (Шептицького) в Уневі.
Вивчав англійську, італійську, німецьку, польську, російську та французьку мови.
1926 р. — номінований на ректора Духовної семінарії.
10 квітня в 1945 р. — арештований НКВД.
1957 р. — з нагоди 40 — ліття священства Папа Пій ХІІ надіслав привітання митрополитові на заслання. Лист не дійшов, але він і конфіскований рукопис “Історії“ стали причиною нового арешту. Йосифа (Сліпого) відвезли до Єнісейська, згодом до Красноярська, потім до Києва.
Жовтень 1961 р. — Верховний суд визнав Йосифа (Сліпого) за особливо небезпечного злочинця — рецидивіста і відправив до Мордовії. Табір у Мордовії, пос. Явас. Туди прибув хворий на запалення легенів.
26 січня 1963 р. — звільнений за клопотанням Папи Іоана ХХІІІ та президента США Джона Кеннеді.
1968 — 1973 рр. — відвідини українських вірних на поселеннях з метою нав’язати з ними євхаристійне спілкування та пожвавити церковно — релігійне життя: Канада, США, Колумбія, Венесуела, Перу, Аргентина, Парагвай, Бразилія, Австралія, Нова Зеландія, Німеччина, Іспанія, Португалія, Англія, Франція, Австрія, Індія, Мальта (всього 14 країн).
7 вересня 1984 р. — Патріарх Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Йосиф (Сліпий) помирає.
17 квітня 1991 р. — реабілітований посмертно.
27 серпня 1992 р. (через 47 років) — його тлінні останки повернулися в Україну. Похований у крипті собору Св. Юра у Львові.

 

 Переглядів: 3601     Повідомити
Коментувати
Усі статті
Міжцерковні відносини
Новини спільнот
Паломництво
Політика
Церква і суспільство